Buď pánem svého času!

18. října 2013 v 17:00 | Paddy |  Aktuality


Buď pánem svého času!


Tak toto je téma týdne, které se prostě zpracovat musí! XD.... Přiznám se, spadá do oboru, který studuju. Takže vás moji milí tímhle trochu provedu a pomocníkem mi bude Rangi, docela obyčejný student, který má problém s prokrastinací.


Co to vlastně ta prokrastinace je?
Pro mnoho lidí je to možná jen divné slovo, pro některé dobře známý přítel. Úplně jednoduše řečeno prokrastinace je dlouhodobé odkládání důležitých úkolů na dobu pozdější. No kdo z nás to nezná?

Rangi: "Mám na zítra ten referát o Hrablovi. Ale právě vyšel nový díl seriálů. Referát udělám pak. No jo, pak mám ale jít s kámošem do kina. To nevadí - referát stihnu i v buse."

Bacha na to, co prokrastinace je a není!
Prokrastinace není lenost. Líný člověk ví, že nic nedělá a naprosto mu to vyhovuje. Kdežto, když prokrastinuju, vím, že nic nedělám, ale že bych dělat měl, a mám kvůli toho výčitky.


Takže jak se připravit na boj?
Důležitým prvkem je zde motivace. I tady ale musíme najít tu správnou. Motivace stylem Cukr a Bič asi moc fungovat nebude.....

"Fajn, tak to napíšu hned a pak si pustím seriál. Budu mít aspoň klidný večer." Jenže práce na referátu Rangiho vůbec nebaví, proto se nedokáže soustředit a trvá mu to dlouho. Nakonec ho to tak otráví, že to raději odloží na pozdější dobu.

Mnohem lepší je motivace vnitřní. Ve chvíli, kdy najdeme na úkolu pozitivní stránku zadaného úkol, bude nás úkol sám více bavit. (Pro děti je třeba super forma hry, ale přiznám se, že kolikrát si hraju i jáXD).

"Ok,referát je nuda - Hrabal skvělý spisovatel a bla bla, na to jsme měli hodinu ve škole. Ale jaký byl Hrabal jako člověk? A student? A co ta jeho záhadná smrt?"

Jakou zbraň si do boje vybrat?
Organizací času se zabývá hlavně Time Management, ale o tom si povídat nebudem. Spíše bych vám chtěla ukázat pár nástrojů, které nám pomůžou onu organizaci času zvládnout.
Asi nejznámějším pomocníčkem bude Google Calendar (http://google.com/calender). Jednoduché ovládání, možnosti sdílení,nějaké ToDo listy... a tím se asi naučí každý.
Remember The Milk (http://rememberthemilk.com) je taky velmi intuitivní nástroj. Jak zapisovat úkoly, řadit je to kategorií, přidávat k ním místo/čas/důležitost... Osobně využívám raději než GC.
SpiderScribe (http://spiderscribe.net) - šikový na myšlenkové mapy, brainstorming.
EverNote (http://evernote.com) - poznámkový blog ve velkém

A teď už vzhůru do boje!

Vaše Paddy

Ps: Koho by toto téma zajímalo víc klidně mi napište na mail/blog/facebook... Ráda si popovídám XD
Ps2: Koho zaujal Hrabal - zde
Ps3: Pro ty, které zaujal Time Management - na B.U.N.C.R.u jsem pár vystavila pár tipů na knížky (zde)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 18. října 2013 v 17:28 | Reagovat

Prokastinace je hrozná svině. Ještě, že je teď víkend.

2 Aati Aati | Web | 18. října 2013 v 18:38 | Reagovat

Ty odkazy jsou super, rozhodně je vyzkouším :D :)
Jenom tak uvažuju jestli jsem líná, nebo trpím prokrastinací... myslím, že spíš to první :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Postavy, názvy míst a prostředí patří J.K.Rowlingové.
(Kromě originálních - mnou vytvořených).
Tento blog není vytvořen za účelem zisku.
Design vytvořen Paddy